Джміль на NVIDIA Optimus

Джміль на NVIDIA Optimus

На цій сторінці....

Введення

Nvidia Optimus, ймовірно, кращі відеокарти в даний час підтримуються Linux. Вони забезпечують як чудове графічне прискорення і екстремальний економії енергії, в залежності від того потрібно. Обидві функції забезпечуються джмеля.

Деякі комп'ютер може знадобитися кілька регулювань перед установкою Джміль. Побачити Два типу BIOS розділ.

установка Джміль є простою і прямий процес. Побачити Установка розділ.

Текст в основному говорить про новій установці Bumblebee. Але це не тільки керівництво по установці. Це також інструмент ремонт. Допомагає встановити новий або відремонтувати старий джміль на Nvidia Optimus ноутбуків. Якщо вже встановлена ​​Джміль, але ви не впевнені в своєму стані, просто встановити Джміль знову. Це не зашкодить систему в будь-якому випадку.

Функція енергозбереження джміль може бути відсутнім в поточних версіях Arch / Antergos. Побачити відсутнє живлення розділ.

Керівництво може бути використаний для установки Джміль в інших дистрибутивах, які використовують немодифіковані репозиторіїв Arch Linux, люблю Apricity OS, архітектор Linux (припинено, але все ж доступний), вигніть Anywhere, Блустар Linux, міст Linux, щасливий. і, очевидно, в рідній Arch Linux сам.

Це 2-й, оновлене видання статті. 1-е видання, недоступний в Wiki більше, відвідали 12000+ раз.

У мене є карта Optimus?

Насамперед. Уривок з Джміль проекту Wiki Виправлення неполадок розділ:

"тільки ноутбуки є такого роду карти NVIDIA Optimus, так що цей проект не буде застосовуватися до робочих столів (зараз). Карти від 4xxM і нової серії все Optimus з підтримкою. The M виступає за "Мобільний". Але наявність карти 4xxM не достатньо, щоб бути впевненим, що у вас виникли ноутбук Optimus. Там також повинен бути інтегрований контролер відео в вашому процесорі. Для того, щоб перевірити, що, запустити цю команду в терміналі:

Утиліта lspci -vnn | grep '\''[030[02]\]'

Якщо він виводить дві лінії, то ви, ймовірно, має ноутбук Optimus. Решта ..."

...ця стаття не допоможе для вашої карти.

На NVIDIA Optimus дві вихідні лінії виглядати:

00:02.0 VGA-сумісний контролер [0300]: Intel Corporation Haswell-ULT Інтегрований графічний контролер [8086:0a16] (оборот 09) (прог-якщо 00 [контролер VGA])

і

01:00.0 3контролер D [0302]: NVIDIA Corporation GK107M [GeForce GT 750M] [10з:0FE4] (ред Ф.Ф.) (прог-якщо Ф.Ф.)

Перший рядок починається з 00:02.0. Це відповідає Intel GPU.

Другий рядок починається з 01:00.0. Це відповідає Nvidia GPU.

Ваш Intel і Nvidia марка і модель, очевидно, буде відрізнятися від цього прикладу.

Зверніть увагу на моделі NVIDIA, так як версія драйвера установки буде залежати від нього (в розділі, Чи повинна я Спадщина або поточний апаратне забезпечення?).

Два типу BIOS

Для цілей цього керівництва давайте розрізняти два типи BIOS:

 1. BIOS не контролює відеокарти і не згадує про це
 2. BIOS намагається контролювати інтегровані і / або дискретні відеокарти

 

1го типу BIOS є найбільш Джміль людей. При цьому не потрібно, щоб увійти в BIOS утиліту настройки, щоб налаштувати або змінити що-небудь в BIOS. Просто завантажте комп'ютер у звичайному режимі і, якщо можливо, переконайтеся, що він працює на водія xf86-відео-Інтел відео. Це повинно бути так що за замовчуванням. Більше нічого не потрібно.

2й тип BIOS менш Джміль людей. Для цього потрібно, щоб увійти в BIOS утиліту настройки і внести деякі корективи в нього. До і після установки Джміль. Всі зміни BIOS в керівництві, відносяться тільки до 2-го типу BIOS. Переконайтеся, що комп'ютер працює на XF86-відео-Інтел.

коротко. Установка Джміль на:

 1. 1го типу BIOS не вимагає яких-небудь змін в налаштування BIOS
 2. 2го типу BIOS може знадобитися деякі зміни в налаштування BIOS до і після установки BMB

Чи повинна я Спадщина або поточний апаратне забезпечення?

Якщо ваше обладнання знаходиться над 4 або 5 років, вам потрібно перевірити, якщо вона підтримується цією версією драйверів NVIDIA.

На момент написання (26, жовтень, 2016), поточна версія NVidia драйвер 370.xx і найстаріший GPU вона охоплює йде вниз до 400 мобільних і настільних серії. це посилання надає більше інформації; натисніть на вкладку підтримуваного обладнання: HTTP://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/108586/en-us. очевидно, це дуже чутливим до часу, і як ця стаття віку, ця версія драйвера і список обладнання зміниться.

У 340.xx драйвери забезпечують підтримку застаріле обладнання аж до Geforce 8800 серія (це 2 люди перед GTX 100 серія): HTTP://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/77525/en-us (знову, вибрати список підтримуваних апаратних засобів, щоб перевірити, якщо пристрій знаходиться там).

У 304.xx драйвери підтримує навіть старе обладнання.

Установка

Відключити і видалити Nouveau

Nouveau відео драйвер викликає багато проблем на NVIDIA Optimus карт. Unbootable система, падає під час завантаження, система, яка завантажується в некерованому чорний екран з білим текстом миготливий курсор в лівому верхньому кутку, Cnchi і LiveDE замерзає мало тільки ефектів Nouveau.

Якщо ви не відчуваєте будь-який з цих питань, ви можете спокійно пропустити цей розділ. в іншому випадку, продовжуйте читати далі.

Найкраще, щоб повністю видалити Nouveau. Вона не потрібна, якщо ви плануєте встановити Bumblebee з пропрієтарного драйвера NVIDIA відео.

Необхідні три кроки, щоб видалити Nouveau.

1. Відключити його під час завантаження з LiveMedia, щоб мати можливість почати LiveDE з Cnchi і завершити установку

2. Відключити її при першому завантаженні встановленої системи, щоб бути в змозі досягти графічного DE

3. Фізичне видалення пакета з драйвером Nuoveau відео на першого завантаження; система буде використовувати Intel GPU на наступних завантаженнях, поки установка Джміль

Кроки в деталях.

1. Використовуйте LiveMedia пункт меню завантаження за замовчуванням. Зміна завантажувального лінії і додати до нього наступного параметра:

modprobe.blacklist = нуво

Продовжуйте завантажуватися нормально.

Є й інші способи, щоб відключити Nouveau при завантаженні. Це один працює в більшості випадків.

2. Відключити Nouveau при першому завантаженні встановленої системи, точно так же, як і в попередньому кроці.

3. Після того, як ви досягли графічний DE, відкрити термінал і виконайте наступну команду, видалити Nouveau повністю:

Sudo pacman -Rc xf86-відео-нуво

Встановіть Antergos без драйверів Nvidia

Виконання нової установки Antergos, переконайтеся, НЕ встановити пропрієтарні драйвери Nvidia. Опція встановлює драйвери для одночипових, негібридних відеокарти, тільки за допомогою NVIDIA GPU. Він не встановлює драйвери для подвійного GPU, гібридні відеокарти з графічними процесорами NVIDIA і Intel.

Залиште монтажника графічні драйвери (патентований) перемикач в значення за замовчуванням OFF становище. Просто не чіпати. antergos-Dont-установки-NVIDIA Недотримання цього правила призведе до неможливості завантаження системи NVIDIA Optimus.

відключити Optimus, 2го типу тільки BIOS

Власники 1-го типу BIOS може спокійно пропустити цей розділ.

Після завершення установки перезавантажте систему, і запустити утиліту конфігурації BIOS. Більшість Nvidia Optimus карти працювати паралельно з інтегрованою графікою Intel. Знайти настройки екрану, і виберіть "Intel Integrated", або щось подібне - просто переконайтеся, що Optimus і дискретний не включені. Також, переконайтеся, що установка під ним, "виявлення ОС" настройка відключена. Після того, як цей крок завершено, Ви можете перезавантажити, і введіть новий установку Antergos.

Включити [Мульти-] угоди репо

Репо вже включена за замовчуванням в останніх версіях Antergos. При установці на рідній Arch Linux, Архітектор, Міст, інші системи, які використовують немодифіковані сховища Arch, потім редагувати /і т.д. / pacman.conf файл і розкоментуйте репо.

Повністю модернізувати систему

йогурт -Syyua

встановити Bumblebee (поточні апаратні драйвери)

Судно pacman -S джміль меза lib32-Utils-NVIDIA lib32-VirtualGL NVidia-настройки xf86-відео Intel NVidia bbswitch

встановити Bumblebee (340.хе успадковані драйвера)

Судно pacman -S джміль меза xf86-відео Intel NVIDIA-340xx-340xx NVIDIA-Utils lib32-340xx-NVIDIA-Utils lib32-VirtualGL bbswitch

встановити Bumblebee (304.хе успадковані драйвера)

Судно pacman -S джміль меза xf86-відео Intel NVIDIA-304xx-304xx NVIDIA-Utils lib32-304xx-NVIDIA-Utils lib32-VirtualGL bbswitch

Додати себе в групу джміль

Будь-який користувач, який передбачається використовувати Джміль повинні бути додані до цієї групи. Крім того, користувач повинен бути членом відео група - це, як правило, так що за замовчуванням, але не завжди.

Судо gpasswd -a $ USER джміль
Sudo gpasswd -a $ USER відео

Включити bumblebeed обслуговування

Зверніть увагу, що остаточний d (від демона) буква в імені сервісу. Крок може бути пропущений, якщо наступним кроком буде виконуватися.

Судо systemctl включити bumblebeed.service
 

Встановити патч економії енергії

Тільки в разі потреби. Патч докладно описаний нижче.

Пакет знаходиться в:

Джміль-3.2.1-11-x86_64.pkg.tar.xz

Sudo pacman -U /path/to/package/bumblebee-3.2.1-11-x86_64.pkg.tar.xz

З встановленим пакетом, pacman буде видавати попередження при оновленні. Це може бути проігноровано:

УВАГА: джміль: місцевий (3.2.1-11) новіше спільноти (3.2.1-10)

перезавантаження системи

Sudo відключення -r Тепер

включити Optimus, 2го типу тільки BIOS

Власники 1-го типу BIOS може спокійно пропустити цей розділ.

Увімкніть комп'ютер, і ще раз, введіть конфігурацію утиліти BIOS. Знайти конфігурацію дисплея і змінити його з "інтегрована графіка" для "Optimus". Залиште "виявлено ОС" в "інвалід" становище.

відсутнє живлення

редагувати 2016.07: Десь в 2016.06 проблема була вирішена вгору за течією. Якщо ви встановите після цієї дати, швидше за все, ця проблема не буде присутній. Перевірте це з тестом, описаним тут. Там немає необхідності встановлювати патч.

Велику частину часу NVIDIA Optimus карти працюють на Intel GPU. Це робиться для економії енергії. Nvidia GPU використовується тільки тоді, коли явно вказівку зробити це - шляхом розміщення optirun Команда перед ім'ям програми. Коли optirun виїзди він повинен негайно переключитися на GPU від NVIDIA і відключити назад в Intel GPU. Це не відбувається останнім часом. Nvidia не вимикається. Система продовжує працювати на Nvidia.

Там немає економії енергії, комп'ютер перегрівається, Вентилятори системи охолодження постійно обертаються з максимальною швидкістю. З технічної точки зору, проблема викликана тим фактом, що nvidia_drm, nvidia_modeset і NVIDIA Комутаторів для послуг не вивантажуються на optirun припинення.

Коли система працює на Intel GPU, три модуля не використовуються і не навантажують. Все завантажуються тільки тоді, коли optirun починає працювати. І повинен бути вивантажений на optirun припинення. Який не буває.

Перевірте, якщо ваша система залежить від питання. Після запуску відкрийте термінал і запустити три команди, один за одним:

optirun --status
 Bumblebee status: готовий (3.2.1). X неактивним. Дискретна відеокарта вимкнена.
optirun pwd
 /home/just
optirun --status
 Bumblebee status: готовий (3.2.1). X неактивним. Дискретна відеокарта вимкнена.

Якщо після останнього (третій) командувати Дискретна відеокарта вимкнена, як у наведеному вище прикладі, то система не зачіпається питання. Ви можете пропустити цей розділ.

Якщо після останнього (третій) командувати Дискретна відеокарта на, то система залежить від питання. Ви можете вирішити цю проблему, або вручну, або автоматично. Нижче описано, як це зробити.

Вимкнення Nvidia вручну

Перший, давайте спробуємо виключення Nvidia вручну. Для того, щоб бути впевненими, що ми зіткнулися з проблемою, описаної тут; три модуль повинен бути вказаний точно в тому ж порядку, як в цьому прикладі:

sudo rmmod nvidia_drm nvidia_modeset nvidia
sudo tee <<<OFF / Proc / ACPI / bbswitch

Перша команда сили три модуля, щоб бути вивантажено. Другий перемикає Nvidia GPU вимкнений. Перевірте стан Nvidia знову:

optirun --status
 Bumblebee status: готовий (3.2.1). X неактивним. Дискретна відеокарта вимкнена.

Давайте розглянемо трохи складніший тест. Він буде переключатися на Nvidia, а потім відступити, в одній команді:

optirun PWD && сон 1 && Sudo rmmod nvidia_drm nvidia_modeset NVIDIA && Sudo трійник <<<OFF / Proc / ACPI / bbswitch

Цей метод може бути використаний для перемикання Nvidia від вручну.

Вимкнення Nvidia Автоматично

Метод для вирішення питання автоматично обговорювалася в Arch Linux багтрекер ось. Він застосовує ті ж дві команди бачили в попередньому розділі.

Перевага методу полягає в тому, що немає необхідності вводити будь-яку команду вручну в терміналі, з підвищеними привілеями. Optirun повертається нормально працювати, зазвичай, автоматичне перемикання Nvidia і вимикається, коли він починає і завершує роботу.

Недолік полягає в тому, що вам необхідно встановити "домашній" пакет, невідомо регулярним репозиторіях Arch.

Пластир для фіксації відсутніх економій енергії можна знайти на сайті:

Джміль-3.2.1-11-x86_64.pkg.tar.xz

Завантажте файл і встановити його в звичайному режимі з Pacman, як і будь-який інший пакет:

Sudo pacman -U /path/to/package/bumblebee-3.2.1-11-x86_64.pkg.tar.xz

Пакет не має залежностей. Під час установки він буде видавати три інформаційні повідомлення. Вони можуть бути проігноровано.

З встановленим пакетом, pacman і pamac буде видавати попередження про модернізацію системи наступний. Це може бути проігноровано, а також:

УВАГА: джміль: місцевий (3.2.1-11) новіше спільноти (3.2.1-10)

важливо. Після того, як пакет встановлений, Комп'ютер повинен бути перезавантажений. Простий вихід з системи-Логін не вистачає.

Вишукані NVIDIA Optimus Налаштування тюнінг

Це можна точно налаштувати параметри NVIDIA, , Виконавши Налаштування процесорів NVIDIA Утиліта GPU NVIDIA на

optirun -b откл NVIDIA-налаштування -c :8

Команда є єдино правильним способом для виконання Налаштування процесорів NVIDIA на комп'ютерах Optimus. NVIDIA-X-сервер-настройки Будь-яка спроба запустити Налаштування процесорів NVIDIA утиліта за допомогою іншого синтаксису зазнає невдачі.

Налаштування меню для запуску настройки NVIDIA

Після того, як Джміль і фірмові драйвери NVIDIA встановлені, пункт меню для запуску Налаштування процесорів NVIDIA Утиліта автоматично створюється. Це називається Налаштування NVIDIA X Server в меню.

Цей пункт меню неправильно для NVIDIA Optimus.

Меню не налаштований правильно відразу після установки. Він виконує простий Налаштування процесорів NVIDIA команда.

при виборі Налаштування NVIDIA X Server пункт меню з вмістом за умовчанням (команда), ви будете запускати порадили -Xconfig NVIDIA утиліта, щоб виправити проблему. Ніколи не робити. Проблема не існує. див Попередження нижче розділ для отримання додаткової інформації.

Якщо ви хочете запустити Налаштування NVIDIA X Server від меню, ви повинні відредагувати пункт меню вручну, і замінити неправильну команду за замовчуванням з правильним однієї.

від:

/USR / bin / Налаштування процесорів NVIDIA

до:

optirun -b откл NVIDIA-налаштування -c :8

Попередження

там в -Xconfig NVIDIA утиліта, встановлений з джмеля серед інструментів NVIDIA. Ніколи не запускати його на комп'ютерах Optimus. Він був розроблений і коректно працює тільки на одночипових карт NVIDIA. Він не виявляє гібридні карти NVIDIA Optimus. Це ідеальний Джміль вбивці. якщо виконується, він відразу ламає конфігурації Джміль.

відомі проблеми

Geforce GTX960m

При перезавантаженні комп'ютера може початися знову. Для того, щоб вирішити це питання надбудову acpi_osi ="!Windows 2015" в якості параметра ядра. див питання #764(коментар) на GitHub.

Для того, щоб зробити це зміна постійним в жратву додати в / і т.д. / за замовчуванням / личинка

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT ="acpi_osi=\"!Windows 2015\""

і створювати потаємну конфігурацію після того, як за допомогою команди

Sudo личинка-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg

 

карти, які використовуються

Стаття була написана і перевірена на трьох відеокарт Nvidia Optimus:

 • GeForce GT 555M
 • GeForce GT 650M
 • GeForce GT 750M

Він не був протестований на нових картах Optimus, як GeForce GTX 970m, наприклад. Є повідомлення про успішну установку Джміль на сучасному Optimus, але вони все ще можуть представити деякі проблеми, які тут не описані.

Інші автори допомагають зробити статтю краще і додати більше карт в список. доповнення, поправки, ноу-хау дуже вітаються і високо цінуються.

 • NVS 4200м
 • GeForce 820M
 • GeForce GTX 860M
 • GeForce 920m
 • GeForce 940MX
 • GeForce GTX 960m

привіт

березня 2016

(Відвідувань 41,243 раз, 54 Відвідувань сьогодні)

Pin It на Pinterest

Поділитися цією