Q: Skąd wzięła się nazwa "Antergos 'pochodzą i jak się to wymawia?

Antergos, wymowa film, is a Galician word (meaning: ancestors) which was chosen "to link the past with the present". To oznaczać duże zmiany w projekcie a jednocześnie hołd poprzedniej iteracji projektu, CinnArch.

P: Dlaczego jest obraz ISO tak wielki, kiedy nie mogę zainstalować bez konieczności łączenia się z internetem?

Obraz ISO zawiera absolutne minimum wymagane do uruchomienia GNOME i Cnchi. Mamy przybraniem rozmiar w dół jak to możliwe z GNOME jako DE. Jednak, zdajemy sobie sprawę, wielu użytkowników nie mieli łatwy dostęp do szybkich połączeń. Pracujemy na "Minimal ISO", który użyje Openbox i zawierać niczego więcej niż to, co jest wymagane do uruchomienia Cnchi. Spodziewamy się, aby zwolnić pierwszy Minimal ISO w ciągu kilku najbliższych miesięcy (od października 2014).

Q: Czy Instalator Antergos, Cnchi, widelec instalatora Ubuntu, Wszechobecność?

Nie, Cnchi jest oryginalny projekt. To zawsze było naszym celem, aby proces instalacji tak proste, jak to możliwe. Powodem są zauważalne podobieństwa w interfejsie między dwoma instalatorów to prosta: Gdy po raz pierwszy określono stworzyć Cnchi, użyliśmy wszechobecność jako model UI, ponieważ był to de facto standard dla "prostych instalatorów" w czasie.

Q: Czym wyróżnia się Antergos?

Na poziomie układu, nie ma różnicy między Antergos i Łuk. Po uruchomieniu Antergos, używasz Arch Linux. Różnica jest filozoficzną. Gdzie Arch jest przeznaczony "dla właściwego użytkownik Linux® ', Przodkowie jest "dla każdego". (--side Uwaga: można rozpocząć, aby zobaczyć to w naszym brandingu bardzo szybko) społeczność Antergos wita każdego, kto chce wziąć udział. Nowi użytkownicy nie muszą bać się zadać pytanie na naszym forum lub kanałach IRC.

P: Co pulpit dajesz większą uwagę?

Staramy się, aby wszystkie komputery stacjonarne otrzymają taką samą ilość uwagi. Chociaż, jego nieuniknione, że chcemy znaleźć więcej rzeczy do "dokładnego dostrojenia" w komputerach stacjonarnych, których używamy na naszych własnych systemów. Nasz lider projektu wykorzystuje GNOME wiernie. Ja sam nie mogę tego znieść, więc zwykle biegam Cinnamon. Chociaż mam duże nadzieje z nowym KDE 5. Jeśli dobrze pamiętam, pozostałe dwa deweloperów używać Openbox i Xfce odpowiednio. Tak naprawdę mamy większość baz zadaszony (również oparte na GTK i tak).

Q: Czy GNOME domyślnym środowiskiem graficznym?

Tak. GNOME jest domyślnym.

P: Nie można zainstalować niezbędne pakiety. Cnchi nie może kontynuować

Ten komunikat o błędzie jest to, co nazywam "dość" błąd. Zapewnia brak informacji technicznych. To ma być wyświetlane dla użytkownika, a jedynie wyjaśnia ostateczny wynik błędu, który wystąpił. Rzeczywisty błąd może być wiele rzeczy. Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to sprawdzić /tmp/cnchi.log zaczynając od ostatniego wpisu i swój sposób pracy do tyłu i zobaczyć, czy coś stoi na. Jeśli jej problemem lustro zobaczysz coś o niepowodzeniu. Pracujemy nad poprawą jak Cnchi obsługuje sytuacje, w których zawodzą lustra. Niektóre z tych prac będzie go w nadchodzących 0.8 wydanie.

(Odwiedzone 26,024 razy, 16 wizyt dzisiaj)

Przypnij na Pinterest

Udostępnij