P: Skąd wzięła się nazwa "Antergos" pochodzą i jak się to wymawia?

Antergos, wymowa film, Słowo jest Galicyjski (znaczenie: Przodkowie) który został wybrany "połączyć przeszłość z teraźniejszością". To oznaczać duże zmiany w projekcie a jednocześnie hołd poprzedniej iteracji projektu, CinnArch.

P: Dlaczego obraz ISO tak duża, kiedy nie mogę zainstalować bez konieczności łączenia się z Internetem?

Obraz ISO zawiera absolutne minimum wymagane do uruchomienia GNOME i Cnchi. Mamy przybraniem rozmiar w dół jak to możliwe z GNOME jako DE. Jednak, zdajemy sobie sprawę, wielu użytkowników nie mieli łatwy dostęp do szybkich połączeń. Istnieje „Minimal ISO”, która wykorzystuje Openbox i zawiera nic więcej niż to, co jest wymagane do uruchomienia Cnchi.

P: Czy Instalator Antergos, Cnchi, widelec instalatora Ubuntu, Wszechobecność?

Nie, Cnchi jest oryginalny projekt. To zawsze było naszym celem, aby proces instalacji tak proste, jak to możliwe. Powodem nie są zauważalne podobieństwa w interfejsie między dwoma instalatorów jest proste: Kiedy po raz pierwszy postanowił stworzyć Cnchi, użyliśmy wszechobecność jako model UI, ponieważ był to de facto standard dla "prostych instalatorów" w czasie.

P: Czym wyróżnia się Antergos?

Na poziomie układu, nie ma różnicy między Antergos i Łuk. Po uruchomieniu Antergos, używasz Arch Linux. Różnica jest filozoficzną. Gdzie Arch jest przeznaczony "dla właściwego użytkownik Linux® ', Przodkowie jest "dla każdego". (--dygresja: zaczniesz zobaczyć w naszej marki bardzo szybko) Społeczność Antergos wita każdego, kto chce wziąć udział. Nowi użytkownicy nie muszą bać się zadać pytanie na naszym forum lub kanałach IRC.

P: Co pulpit dajesz większą uwagę na?

Staramy się, aby wszystkie komputery stacjonarne otrzymają taką samą ilość uwagi. Chociaż, jego nieuniknione, że chcemy znaleźć więcej rzeczy do "dokładnego dostrojenia" w komputerach stacjonarnych, których używamy na naszych własnych systemów. Nasz lider projektu wykorzystuje GNOME wiernie. Ja sam nie mogę tego znieść, więc zwykle biegam Cinnamon. Chociaż mam duże nadzieje z nowym KDE 5. Jeśli dobrze pamiętam, pozostałe dwa deweloperów używać Openbox i Xfce odpowiednio. Tak naprawdę mamy większość baz pokryte (i tak oparte na GTK ).

P: Jest GNOME domyślne środowisko graficzne?

Tak. GNOME jest domyślnym.

P: Nie można zainstalować niezbędne pakiety. Cnchi nie może kontynuować

Ten komunikat o błędzie jest to, co nazywam "dość" błąd. Zapewnia brak informacji technicznych. To ma być wyświetlane dla użytkownika, a jedynie wyjaśnia ostateczny wynik błędu, który wystąpił. Rzeczywisty błąd może być wiele rzeczy. Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to sprawdzić /tmp/cnchi.log zaczynając od ostatniego wpisu i swój sposób pracy do tyłu i zobaczyć, czy coś stoi na. Jeśli jej problemem lustro zobaczysz coś o niepowodzeniu. Pracujemy nad poprawą jak Cnchi obsługuje sytuacje, w których zawodzą lustra. Niektóre z tych prac będzie go w nadchodzących 0.8 wydanie.

(Odwiedzone 27,724 razy, 19 wizyt dzisiaj)

Przypnij na Pinterest

Udostępnij